Odigrane utakmice 14. kola fudbalskog šampionata Luksemburga

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 14. kola fudbalskog šampionata Luksemburga. Iznenadio je aktuelni šampion države F91 Dudelange, koji je na svom terenu remizirao protiv Stroossena 1:1.

Tako je dozvolio ekipi CS Fola Esch da mu se približi na drugoj poziciji sa dva poena zaostatka. Crveno bijeli iz Escha su bez poteškoća savladali FC Rodange sa 4:1.

Differdange je u derbiju kola, na gostovanju u Niederkornu bio ispod očekivanja i uspjeli su izjednačiti rezultat na 1:1 u samoj završnici meča, tačnije u 90+2 minutu. Takav rezultat najviše je odgovarao crvenima iz Wiltza koji su na svom terenu deklasirali ekipu Mondorfa sa 5:0 i tako sa 23 boda se vratili na treće mjesto. Sada imaju bod više u odnosu na Differdange.

Strelci za Wiltz bili su Ibrahimović (20 min.), Vanderbroeck D. (27 i 65 min), Burkić (50min) i Biver u 88. minutu susreta. FC WILTZ 71 je još jednom pokazao da ove sezone ima odličnu ekipu.

U narednom krugu severnjaci će gostovati u Dudelanžu, utakmica je predviđena za subotu u 16h i sasvim sigurno nosiće epitet derbija kola.

Izvor: YULUX Sports